Tenis
2

Džumhur zaustavljen u četvrtfinalu Challengera u Maroku

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur je završio je nastup na ATP Challengeru u Maroku porazom u četvrtfinalu od Poljaka Kamila Majchrzaka rezultatom 1:2 u setovima, bilo je 4:6, 6:3, 1:6.

Džumhur je kao 77. igrač svijeta u četvrtfinalu Challengera u Mohamemediji u Maroku igrao protiv Poljaka Kamila Majchrzaka, koji se nalazi na 276. mjestu ATP liste.

U prvom setu, koji je trajao 53 minute, Majchrzak je bio bolji te ga je riješio rezultatom 6:4 u gemovima. Međutim, Džumhur se vratio te je za 47 minuta dobio drugi set rezuiltatom 6:3.

Ipak, u trećem nije imao odgovr na Majchrzakovu igru, pa je Poljak dobio ovaj set rezultatom 6:1 u gemovima, a time ujedno i izborio plasman u polufinale, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Daniel Gimeno-Traver (116. ATP) - Stefanos Tsitsipas (313. ATP).

Današnji meč je trajao dva sata i sedam minuta.