Prvo kolo
34

Džumhur se porazom od Fucsovicsa oprostio od turnira u Dubaiju

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (50. ATP) ispao je s turnira u Dubaiju već u prvom kolu nakon što je danas poražen od Mađara Martona Fucsovicsa (35. ATP). Džumhur je poražen u dva seta sa 6:1, 7:6 za 77 minuta igre.

Mađar je u prvom setu imao apsolutnu kontrolu i s tri breaka vrlo lako došao u prednost u setovima. Odlično je servirao, ostvario četiri asa, dok je Damir bio izuzetno nervozan te je imao tri dvostruke greške.

Oba tenisera su dobro započela drugi set, a Marton prvu prednost pravi u šestom gemu kada je poveo 4:2. Damir mu je brzo uzvratio, ali je to bilo sve što je naš teniser danas napravio.

Nakon ujednačene borbe igrao se tie-break u kojem je više spretnosti ponovo pokazao Mađar svojim dobrim servisom te je tako došao do zaslužene pobjede.

Fucsovics će u osmini finala igrati protiv boljeg iz meča između kanadskog tenisera Miloša Raonića i Nijemca Jan-Lennarda Struffa.