Veliko iznenađenje
2.8k

Džumhur savladao favorizovanog Zvereva i plasirao se u polufinale ATP turnira u Shenzhenu

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (40. ATP) plasirao se u polufinale 731.000 dolara vrijednog turnira iz serije 250 u kineskom Shenzhenu nakon što je danas savladao njemačkog tenisera Alexandera Zvereva (4. ATP) rezultatom 2:0, u setovima 6:4, 7:5.

Džumhur je ujedno napravio i veliko iznenađenje jer je favorizovani dvadesetogodišnji Nijemac četvrti teniser svijeta i prvi nosilac turnira koji je samo u ovoj godini osvojio pet ATP titula.

Naš teniser je loše otvorio meč i već na startu izgubio svoj servis. Ipak, brzo se vraća i s dva uzastopna breaka dolazi do vodstva 3:2 u gemovima.

Do kraja seta teniseri nisu pravili greške pa je Damir osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Prvu grešku u drugom setu napravio je Damir kod rezultata 2:1 za njemačkog tenisera, kada mu je uzeo break.

Ipak, Džumhur se brzo revanširao i izjednačio na 4:4.

Kod rezultata 5:4 Nijemac je imao čak tri set lopte, ali nijednu nije iskoristio. To je Džumhur brzo kaznio novim breakom i na kraju stigao do zaslužene pobjede.

Džumhur će u polufinalu igrati protiv petog nosioca Ukrajinca Alexandra Dolgopolova, kojem je danas u četvrtfinalu Izraelac Sela predao meč.