Nakon preokreta
108

Džumhur savladao Copila i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Antalyiji

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (30. ATP) plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u turskoj Antalyji nakon što je danas pobijedio Rumuna Mariusa Copila (95. ATP) rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4 i 6:4.

U prvom setu oba tenisera su servirala bez greške, a ključni je bio posljednji, deseti gem kada je Copil uspio osvojiti break i povesti u setovima.

Deveti gem bio je presudan u drugom setu. Damir je tada osvojio break i potom mirno priveo set kraju za konačnih 6:4.

Izjednačen meč viđen je i u trećem, odlučujućem setu. Džumhur je u devetom gemu uspio osvojiti break, koji je na kraju bio dovoljan za pobjedu.

Copil je tokom cijelog meča bolje servirao, ostvario je i 10 aseva, ali je naš teniser imao dobar procenat prvog servisa (71 posto).

Džumhur će u četvrtfinalu ATP turnira u Antalyiji igrati protiv boljeg iz meča između japanskog tenisera Yuichija Sugite (45. ATP) i Francuza Pierre-Huguesa Herberta (75. ATP).