91

Džumhur prokockao nemoguće: Bio na pet poena do pobjede, pa izgubio od Norrieja

E. B.
Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Damir Džumhur se nije uspio plasirati u glavni žrijeb turnira u Pekingu iz serije ATP 500.

Nakon što je jučer uz dosta poteškoća savladao Ricardasa Berankisa (2:1), danas je naš najbolji teniser istim rezultatom izgubio od Camerona Norrieja.

Džumhur je odlično otvorio meč i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:1. U drugom setu Damir pravi odmah break za 2:0 i činilo se da će upisati rutinsku pobjedu, no Britanac potom uzvraća sa dva uzastopna breaka i izjednačava na 1:1 u setovima rezultatom 6:3.

U odlučujućem trećem setu Džumhur je napravio break u šestom gemu i poveo sa 4:2, no Norrie uzvraća re-breakom za 4:3.

Džumhur je u osmom gemu imao 40:0, te ga je do pobjede dijelilo samo pet poena. No, uslijedio je neshvatljiv pad, dopustio je dva vezana breaka i Norrie je slavio rezultatom 6:4 i plasirao se u glavni žrijeb turnira vrijednog 3,5 miliona američkih dolara.