Pobijedio Maestrellija
119

Džumhur prekinuo niz od sedam uzastopnih poraza i ušao u finale kvalifikacija Bastada

E. B.
Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je konačno prekinuo niz od sedam uzastopnih poraza i pobijedio u prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Bastadu.

Džumhur (ATP 165.) je pobijedio Francesca Maestrellija (ATP 149.) nakon velike borbe rezultatom 2:1 u setovima.

Damir je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4, no Italijan je potom uzvratio sa 6:2 i odveo meč u treći set. U odlučujućem setu oba tenisera su napravila po jedan break, te je meč odlučen u tie-breaku.

U 13. gemu trećeg seta vidjeli smo reviju mini-breakova, čak devet, a na kraju je uspješniji bio Džumhur i slavio sa konačnih 6.4, 2:6, 7:6(5).

Džumhur će u finalu kvalifikacija igrati protiv pobjednika duela Filip Mišolić (ATP 141.) - Karl Friberg (ATP 365.).