Očekivan rezultat
60

Džumhur poražen od Gasqueta u četvrtfinalu ATP tunira u Montpellieru

Damir Džumhur (Foto: AFP)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (30. ATP) poražen je danas u četvrtfinalu ATP turnira u francuskom Montpellieru od domaćeg tenisera Richarda Gasqueta (33. ATP) rezultatom 0:2, po setovima 4:6, 2:6.

Oba tenisera loše su otvorila meč i izgubili svoje servise, a kod rezultata 2:1, Džumhur uzima još jedan break i ubrzo dolazi do solidne prednosti od 4:1.

Međutim, uslijedio je veliki preokret favorizovanog Francuza, koji uzima dva breaka i nakon velike borbe u posljednjem gemu osvaja prvi set.

Zanimljivo da je Gasquet u prvom setu spasio četiri od šest break-lopti, a posebno je bio raspoložen prilikom svog 2. servisa.

Damir je već na startu drugog seta izgubio svoj servis, a onda se igralo poen za poenom do rezultata 4:2 za Gasqueta.

Francuz potom ponovo uzima break i tako dolazi do uvjerljive pobjede uz samo šest izgubljenih gemova.

Gasquet će u polufinala ATP turnira u Montpellieru, na kojem ima omjer od 23 pobjede i samo četiri poraza, igrati protiv prvog nosioca - Belgijanca Davida Goffina.