37

Džumhur poražen od Čilića u 2. kolu ATP turnira u Istanbulu

Piše: D. B.
Damir Džumhur (Foto: EPA)
U 2. kolu ATP turnira u Istanbulu najbolji bh. teniser Damir Džumhur odmjerio je snage s hrvatskim teniserom Marinom Čilićem te je poražen 2:0 u setovima.

Bio je ovo prvi susret Džumhura (92. ATP) i Čilića (8. ATP), a igrali su na centralnom terenu.

Nakon što su teniseri osvojili po servis, do breaka i vodstva 2:1 je stigao Džumhur, ali je Čilić vratio break i izjednačio rezultat. Hrvatski teniser je Damiru oduzeo servis u osmom gemu za vodstvo 5:3, a onda dobrim servisom završio prvi set, bilo je 6:3 nakon 36 minuta.

U trećem gemu drugog seta Čilić pravi novi break za vodstvo 2:1, potom je u sedmom ponovo oduzeo servis Džumhuru za 5:2, a onda uspješno servirao za 6:2 i pobjedu u ovom meču koji je trajao sat i 11 minuta.

Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Darcis - Vesely.