Izbacio 16. na svijetu
396

Džumhur napravio veliku senzaciju i savladao Tsitsipasa u 2. kolu turnira u Parizu

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Damir Džumhur je napravio veliku senzaciju savladavši Stefanosa Tsitsipasa u drugom kolu ATP turnira u Parizu rezultatom 2:0 u setovima.

Džumhur je maestralno odigrao prvi set. Napravio je breakove u petom i devetom gemu, protivniku nije dozvolio nijednu break-loptu i prvi set je riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Na početku drugog seta Damir je napravio break, poveo sa 2:0, ali je Grk uzvratio re-breakom. No, Damir ponovo pravi break za 3:1, a potom i za 5:1.

Naš najbolji teniser je potom servirao za meč, imao je i meč-loptu, ali je Grk napravio break i smanjio na 5:2, a potom i na svoj servis na 5:3.

Ipak, iz drugog pokušaja Damir je uspješno servirao za meč i priveo meč kraju rezultatom 6:3 protiv 14. nositelja turnira i 16. tenisera svijeta.

U trećem kolu Džumhur će igrati protiv pobjednika duela Đoković - Sousa. Naravno, Nole je u tom meču apsolutni favorit.