Poraz 2:0
52

Džumhur izgubio od Tsitsipasa u prvom kolu Mastersa u Torontu

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Damir Džumhur je takmičenje na Mastersu u Torontu završio porazom u prvom kolu od Stefanosa Tsitsipasa.

Najbolji grčki teniser je nadigrao našeg najboljeg tenisera rezultatom 2:0 u setovima nakon samo sat i 28 minuta igre.

Tsitsipas je napravio break u četvrtom gemu prvog seta i potom je rutinski odservirao do kraja i došao do prednosti u setovima rezultatom 6:3.

Džumhur je završnicu drugog i početak drugog seta proveo u konstantnom svađanju sa sudijom meča, ali se to nije odrazilo na igru u drugoj dionici meča.

Oba tenisera su držala svoje servise i drugi set je riješen u tie-breaku gdje je uspješniji bio Tsitsipas koji je slavio sa 7:6(3) i prošao u drugo kolo gdje će igrati protiv Dominica Thiema.