ATP Shenzhen
25

Džumhur izgubio od De Minaura, od ponedjeljka na 40. mjestu na ATP listi

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Damir Džumhur je završio takmičenje na ATP 250 turniru u kineskom Shenzhenu u četvrtfinalu.

Našeg najboljeg tenisera je nadigrao Australac Alex de Minaur rezultatom 2:0 u setovima nakon sat i 45 minuta igre.

U prvom setu oba tenisera su držala svoje servise do osmog gema kada tinejdžer iz Australije pravi break te rješava prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Na početku drugog seta Damirova igra se u potpunosti raspala, izgubio je svoja prva dva servis-gema i De Minaur je ubrzo poveo 4:1. No, Džumhur je uzvratio breakovima u šestom i osmom gemu te je drugi set odlučen u tie-breaku.

U 13. gemu drugog seta oba tenisera su mnogo griješila, a više sreće i koncentracije je imao De Minaur i slavio je rezultatom 7:6 (7) i prošao dalje.

De Minaur će u polufinalu igrati protiv Pierre-Huguesa Herberta koji je 2:1 dobio Alberta Ramosa.

Džumhur će ponovo nazadovati na novoj ATP listi koja će biti objavljena u ponedjeljak te će zauzimati 40. mjesto. Zanimljivo, upravo je De Minaur zauzimao to mjesto na početku ove sedmice.