0

Đokoviću trebaju tri pobjede u Londonu za ovjeru prvog mjesta

FENA
Novak Đoković (Foto: EPA)
ATP lista najboljih tenisera svijeta nije zabilježila velike promjene uoči završnog turnira Barclays ATP World Tour Finals, koji će biti održan u Londonu.

Još je otvoreno pitanje ko će na kraju sezone zauzeti prvo mjesto na listi, a najveće šanse ima Srbijanac Novak Đoković, kojem su za ispunjenje tog cilja potrebne tri pobjede u dvorani "O2".

Jedini teniser koji bi mogao Đokoviću pomrsiti račune je Švicarac Roger Federer, ali njegove šanse za prvo mjesto su više ili manje teoretske. Federer mora osvojiti turnir u Londonu, a nakon toga pobijediti u finalu Davis kupa, u kojem će Švicarska od 21. do 23. novembra gostovati Francuskoj.

Osim toga, za uspjeh Federera, Đoković ne smije pobijediti tri meča u Londonu.

Đoković će na završnom turniru u Londonu večeras nastupiti protiv Hrvata Marina Čilića.

Bh. teniser Mirza Bašić napredovao je za 28 pozicija i sada je 276. teniser svijeta.

Prvi reket BiH Damir Džumhur je izgubio šest pozicija, dok su Tomislav Brkić i Aldin Šetkić također blago nazadovali na ATP listi.