ATP Dubai
50

Đoković zaigrao prvi put u 2022. godini i odmah pokazao koliko je poželio tenis

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Dubaiju nakon sigurne pobjede protiv Italijana Lorenza Musettija (ATP: 56.) rezultatom 2:0 u setovima, a njemu je ovo bio prvi meč u 2022. godini nakon što je propustio nastup na Australian Openu.

Nakon što je meč otvorio sigurnom igrom na svoj servis, Đoković je u četvrtom gemu napravio prvi break i došao u vodstvo od 3:1, a nakon toga je samo zadržao dobar ritam igre u trenucima kada je imao servis i lagano je stigao do osvajanja prvog seta (6:3)

Slično smo vidjeli i u drugom setu, s tim da je Đoković ovaj put break napravio u trećem gemu pri rezultatu 1:1, nakon čega mu je dobra igra na svoj servis bila dovoljna da dođe do pobjede i plasira se u naredno kolo. I drugi set je riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Meč je na kraju trajao ukupno sat i 15 minuta, a Đoković je tek u jednom trenutku pokazao znakove nervoze i to u samom finišu meča.

Đoković će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Hačanov - De Minaur.