0

Đoković za manje od dva sata razbio Andersona i plasirao se u 3. kolo Wimbledona

K. H.
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE)
Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Wimbledona nakon što je rezultatom 3:0 u setovima pobijedio igrača iz Južne Afrike Kevina Andersona (ATP: 102.).

Đoković je prvi set riješio za samo 33 minute, a njemu je dovoljan bio break u osmom gemu pri vodstvu od 4:3, nakon čega je prvi set mirno priveo kraju i došao u vodstvo od 1:0.

Slično je bilo i u drugom setu, s tim da je najbolji teniser svijeta napravio dva breaka, jedan u sedmom, a drugi u devetom gemu, pa je rezultatom 6:3 došao na korak od pobjede, što je samo potvrdio u trećem gemu u kojem je rezultatom 6:3 stigao do konačne pobjede.

Na kraju je susret trajao ukupno sat vremena i 44 minute, a u narednom kolu Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Seppi - Kudla.

Za Đokovića je ovo 72. pobjeda na londonskoj travi i 16. uzastopna na posljednja tri turnira.