30

Đoković prošao u polufinale Madrida, čeka nas jedan korak do najvećeg spektakla

D. P.
Đoković u današnjem duelu (Foto: EPA-EFE)
Srbijanski teniser Novak Đoković savladao je lako Poljaka Huberta Hurkacza (14. ATP) rezultatom 6:3 i 6:4 i izborio polufinale Masters 1000 turnira u Madridu.

Đoković ima mnogo problema s formom nakon propuštanja turnira na startu sezone, ali djeluje da se nivo igre polako diže.

To je potvrdio plasiravši se u polufinale Masters 1000 turnira u Madridu, a današnja prepreka Hubert Hurkacz nije imao nikakvih prilika.

Prvi set pripao je prvom reketu svijeta zahvaljujući jednom breaku, napravljenom već na samom startu. Došao je Đoković do 2:0 i do kraja prvog seta nije dozvolio Poljaku nijednu break-loptu za sigurnih 6:3.

Drugi set bio je gotovo identičan, s iznimkom pravljenja breaka u petom gemu za vodstvo rezultatom 3:2. Do kraja je Đoković sigurno odservirao za pobjedu.

Nakon ovog trijumfa gledatelji priželjkuju samo jedno, najveći klasik današnjice u tenisu i okršaj Đokovića i Nadala. Rafa će svoj duel igrati poslije 16 sati po našem vremenu danas, a rival mu je sjajni mladi Carlos Alcaraz.

Ukoliko Nadal slavi, u polufinalu Mastersa imat ćemo veliki okršaj Nadala i Đokovića za mjesto u finalu.