Tenis
15

Đoković odbranio titulu u Parizu

FENA
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković odbranio je titulu na Mastersu u Parizu, pošto je danas u finalu pobijedio Kanađanina Miloša Raonića sa 6:2, 6:3.

Đoković je nastavio s dobrim partijama u završnici sezone, osvojivši 47. trofej u karijeri, a šesti u sezoni, prenio je Tanjug.

Zahvaljujući ovoj pobjedi odbranio je 1.000 bodova i dodatno uvećao prednost na ATP listi ispred Rogera Federera, jer je Švicarac porazom u četvrtfinalu izgubio bodove, s obzirom na to da je prošle godine u glavnom gradu Francuske stigao do polufinala.

Do četvrte pobjede u isto toliko međusobnih duela protiv Raonića, Đoković je stigao za svega sat i 24 minuta, tokom kojih je demonstrirao vrhunski tenis.

Raonić je veći otpor pružio u prvom setu kada je imao i jedine brejk lopte u meču, ali je 27-godišnji Beograđanin to lako rješavao u svoju korist i ubjedljivo došao do 20. titule iz masters serije.

Đoković se sada seli u London na završni turnir sezone, gdje mu također predstoji odbrana titule.