Treće kolo
62

Đoković gazi ka trofeju Australian Opena, srušio Šapovalova za osminu finala

Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) plasirao se u osminu finala Australian Opena nakon što je jutros pobijedio Kanađanina Denisa Šapovalova (27. ATP) rezultatom 3:1.

Meč je trajao gotovo dva i po sata, a po setovima je bilo 6:3, 6:4, 4:6, 6:0.

Već na početku meča Novak je zaigrao žestoko i uz čak tri osvojena breaka osvojio prvi set protiv nervoznog Kanađanina, koji je napravio tri dvostruke greške prilikom servisa.

Daleko uzbudljiviji je bio drugi set u kojem je Đoković tek u desetom gemu osvojio break, dovoljan da dođe na korak do pobjede. Vrijedi istaći da je Denis u drugom setu napravio 13 neprisiljenih grešaka.

I u trećem setu je krenulo loše po Šapovalova i brzo je gubio s 3:0. Međutim, Kanađanin je od sedmog gema okrenuo igru u svom smjeru. Osvojio je dva breaka i vratio se u život na ovo meču. Popravio je znatno svoj servis, upisao tri asa i činilo se da nas očekuje zanimljiva završnica.

Ipak, Đoković je četvrtom setu bio nemilosrdan i bez ikakvih problema stigao do nove pobjede.

Đoković će u osmini finala igrati protiv ruskog tenisera Daniila Medvedeva (19. ATP), koji je izbacio Belgijanca Davida Goffina (22. ATP).