Masters
7

Del Potro pobijedio Raonića i izborio finale Indian Wellsa u kojem ga čeka Federer

Juan-Martin Del Potro (Foto: EPA-EFE)
Argentinski teniser Juan-Martin Del Potro izborio je finale Mastersa u Indian Wellsu nakon što je rezultatom 2:0 u setovima savladao Kanađanina Miloša Raonića.

Del Potro (8. ATP) nije imao velikih problema u ovom meču koji je okončan za nešto više od sat vremena. Argentinac je poprilično lagano osvajao gemove na svom servisu, dok je u trećem i petom gemu prvog seta napravio brejkove i pobjegao na rezultat 4:1 u prvom setu. To je popratio s dva nova uspješna servisa te set upisao rezultatom 6:2.

Nešto teže bilo je u drugom setu, ali neizvjesnosti nije bilo. Del Potro je napravio brejk u trećem gemu, popratio ga uspješnim servisom i poveo rezultatom 3:1. Razliku je održavao do devetog gema kada pravi novi brejk za pobjedu u setu 6:3 i u meču 2:0.

Del Potro će u finalu igrati protiv Rogera Federera (1. ATP) koji je nakon preokreta u polufinalu savladao hrvatskog tenisera Bornu Ćorića (49. ATP). Finale je na rasporedu večeras od 21:00 sati po našem računanju vremena.