4

Del Potro pobijedio Ćorića za četvrtfinale US Opena

Piše: D. B.
Treći teniser svijeta Juan-Martin del Potro plasirao se u četvrtfinale US Opena.

Del Potro je plasman u četvrtfinale ostvario pobjedom nad hrvatskim teniserom Bornom Ćorićem, koji se nalazi na 20. mjestu ATP liste. Argentinac je bio bolji rezultatom 3:0 u setovima nakon dva sata i sedam minuta igre.

Prvi break u prvom setu je Del Potro napravio u četvrtom gemu za prednost 3:1, a Ćorić mu se revanširao u sedmom te potom servirao za izjednačenje 4:4. Potom je Del Potro popravio servis i osvojio gem za novo vodstvo, a onda iskoristio četvrtu set loptu te napravio drugi break za 6:4 i osvajanje prvog seta.

Ključni trenutak u drugom setu dogodio se u četvrtom gemu kada je Del Potro napravio break za 3:1, a kasnije je dobio drugi set 6:3.

Argentinac je dominirao u trećem setu te je prepustio Ćoriću samo jedan gem te time upisao pobjedu u ovom meču. Njegov protivnik u četvrtfinalu US Opena bit će 11. teniser svijeta Amerikanac John Isner (11. ATP).

Drugi poznati četvrtfinalni par čine Rafael Nadal (1. ATP) i Dominic Thiem (9. ATP).