ATP Bastad
0

David Ferrer osvojio peti turnir u godini

David Ferrer (Foto: AFP)
Samo jedan sat i sedam minuta je trajao finalni meč na ATP turniru u švedskom Bästadu. Toliko je trebalo Davidu Ferreru da dobije špansko finale...

Savladao je Ferrer sa 6-2, 6-2 Nicolasa Almagra u njihovom jedanaestom međusobnom meču. Ferrer, peti teniser svijeta, sada ima 11-0 u tim mečevima. Za Ferrera je ovo bila peta ovosezonska turnirska pobjeda, a već je ove godine dobio Almagra jednom u finalu. Dogodilo se to u Buenos Airesu. Inače, u karijeri je za njega ovo šesnaesti trijumf, dok je Almagro ostao na dvanaest titula.

Nikakvih šansi nije imao Almagro, deseti igrač na svijetu, protiv dvostruko bolje pozicioniranog sunarodnjaka na ATP listi. Jednu jedinu break-priliku je u meču imao Almagro (neiskorištenu), dok je Ferrer od šest takvih iskoristio četiri (po dvije u svakom setu).

Osvojio je Ferrer 21 poen više u meču (62-41), te je tako nastavio dominirati u gotovo svakom meču kojeg igra, a da suparnik nije neko od velike četvorke (Federer, Đoković, Nadal, Murray).