199

Damir Džumhur ispao sa turnira u Bastadu u drugom kolu

E. B.
Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Damir Džumhur je takmičenje na turniru u švedskom Bastadu završio u drugom kolu.

Nakon što je u prvom kolu turnira iz serije ATP 250 izbacio Caspera Ruuda rezultatom 2:0 u setovima, danas je istim rezultatom poražen od Roberta Carballesa Baene.

Džumhur (ATP 95) je bio indisponiran u prvom setu u kojem je jedini gem osvojio breakom, no Carballes Baena je čak tri puta oduzeo servis našem najboljem teniseru i nakon samo 37 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima rezultatom 6:1.

U drugom setu španski teniser je napravio rani break, te je servirao za meč pri rezultatu 5:4. No, Džumhur je odigrao sjajno i napravio break, izjednačio na 5:5, a potom i poveo sa 6:5.

Carballes Baena, 77. teniser svijeta, je potom bio siguran na svoj servis i odveo drugi set u tie-break.

U tie-breaku viđeno je pet mini-breakova, a jedan više je napravio španski teniser i slavio rezultatom 7:6(4) i prošao u treće kolo gdje će igrati protiv Alberta Ramosa.