ATP Beč
6

Ćorić zbog problema sa žuljevima predao meč Andersonu

Borna Ćorić (Foto: AFP)
Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić (ATP: 13.) predao je meč četvrtfinala ATP turnira u Beču protiv Kevina Andersona kod vodstva Južnoafrikanca od 1:0 u setovima i prednosti Hrvata od 2:1 u gemovima.

Ćorić se na bolove požalio kod vodstva Andersona od 6:5 u gemovima u prvom setu, a on je sudiji rekao da ima probleme sa žuljevima. Ipak, nakon medicinske pomoći, odlučio je nastaviti s igrom i prvi set je izgubio nakon tie-breaka.

Mladi Hrvat je nastavio s igrom i u drugom setu, ali nije izdržao, pa je pri vodstvu od 2:1 u gemovima predao meč.

U prvom meču dana, Nishikori je za malo više od sat vremena porazio Thiema rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:1) te se plasirao u polufinale gdje će igrati protiv Kukuškina.

Drugi polufinalni par čine Anderson i bolji iz meča susreta Verdasco - Monflis.