Indian Wells
0

Clijsters ispala, Verdasco se osramotio

Fernando Verdasco (Foto: AP)
Španski teniser Fernando Verdasco doživio je u 3. kolu ATP turnira u Indian Wellsu (Masters serija 1000) težak poraz protiv Čeha Tomaša Berdycha koji je slavio 6-0, 6-3.

Bio je to njihov sedmi meč u karijeri, a Berdych je potvrdio dominaciju, te sada ima 5-2. Verdasco je katastrofalno startao u meč, te je u prvom setu uhvatio samo osam poena. Donekle se oporavio od početnog šoka u drugom setu, ali presudnim se pokazala jedna jedina iskorištena break prilika od strane Berdycha.

U dvoboju dva Amerikanca Isner je pobijedio Querreyja 7-6(3), 6-4, te mu je tako uzvratio za nedavni poraz. Igrali su prije nekoliko sedmica finale turnira u Memphisu i tada je Sam Querrey bio bolji.

Kod teniserki je bilo nekoliko krajnje dramatičnih mečeva, a prva vijest je ispadanje Belgijanke Kim Clijsters. Izgubila je prvi set od kršne Ruskinje Alise Klejbanove 6-4, ali je odgovor bio žestok. Dobila je drugi set 6-1 i povela u trećem 4-0. No, serija 10-1 nije joj bila dovoljna jer je Klejbanova došla do tie-breaka trećeg seta i u njemu slavila 7-4.

Meč je trajao 2 sata i 36 minuta, a još dvanaest minuta duže su na terenu provele Jelena Janković i Sara Errani. Pobijedila je srpska teniserka 2-6, 7-6(6), 6-4, s tim da je u trećem Talijanka vodila 4-2, ali je Janković u pobjedu uplivala s četiri gema zaredom.

Iznenađenje je poraz treće nositeljice Viktorije Azarenke, 7-6(4), 6-2 od Španjolke Marije Jose Martinez Sanchez.

ATP Indian Wells, 3. kolo:

Berdych (19) - Verdasco (10) 6-0, 6-3 Isner (15) - Querrey (17) 7-6(3), 6-4 Garcia-Lopez - Bellucci (26) 4-6, 6-2, 6-1 Đoković (2) - Kohlschreiber (25) 6-3, 2-6, 7-6(3) Monaco (21) - Ferrero (11) 7-6(2), 3-6, 6-3

WTA Indian Wells, 3. kolo:

Suarez Navarro - Szavay (27) 6-4, 3-6, 6-1 Klejbanova (23) - Clijsters (14) 6-4, 1-6, 7-6(4) Peer (17) - Pennetta (9) 6-4, 6-7(4), 6-1

Janković (6) - Errani 2-6, 7-6(6), 6-4 Martinez Sanchez (28) - Azarenka (3) 7-6(4), 6-2 Wickmayer (13) - Vinci 6-1, 3-6, 6-3 Zvonarjeva (12) - Sevastova 6-2, 6-3 Stosur (8) - Pavljučenkova (25) 6-3, 6-0