Povratak na teren
50

Čilić propustio čak devet meč lopti pa izgubio u prvom kolu turnira u Hong Kongu

Marin Čilić (Foto: EPA-EFE)
Hrvatski teniser Marin Čilić (674. ATP) se nakon duge pauze vratio na teren, ali je zaustavljen danas u prvom kolu teniskog ATP turnira u Hong Kongu nakon što je bolji od njega bio Nijemac Jan-Lennard Struff (25. ATP).

Čilić je u meču koji je trajao tri sata i devet minuta servirao 20 asova, ali i napravio 12 dvostrukih grešaka, dok je Struff servirao 11 asova.

Nakon što je lako dobio prvi set, u drugom se činilo da će Čilić uspješno privesti meč u svoju korist.

U trenucima dok je vodio 5:2 kontrolu nad igrom preuzeo je Nijemac koji je dobio tri gema zaredom i, nakon što je Čilić propustio pet meč lopti, izjednačio na 5:5.

Svaki teniser je nakon toga dobio svoj servis i set je otišao u tie-break u kojem je bolji bio Struff.

Svaki teniser je u trećem setu izgubio svoj servis i kod rezultata 6:6 Čilić je opet propustio tri meč lopte pa je i taj set otišao u tie-break u kojem je opet njemački teniser bio bolji.

Inače, ovo je bio njihov peti međusobni susret i treća pobjeda njemačkog tenisera.