Wimbledon
0

Čilić poražen od Haasa

Marin Čilić nije se uspio plasirati u osminu finala Wimbledona. U nastavku od petka prekinutog meča (radi mraka) Nijemac Tommy Haas je bio spretniji i slavio je s 10-8 u odlučujućem petom setu.

Podsjetimo, u petak je meč prekinut kod rezultata 5-7, 5-7, 6-1, 7-6(3), 6-6. Prvi je u nastavku na servisu bio Čilić i dobio je svoja prva dva servis gema, ali kod rezultata 8-8 pokleknuo je i njemački teniser mu je napravio break.

Imao je Čilić u sljedećem gemu odmah i priliku za povratak u meč budući da je imao dvije break lopte, ali je kod obje napravio dvije velike pogreške forhendom i jednom zakucao loptu u mrežu, a jednom ju poslao daleko u aut. Poklone je Haas objeručke prihvatio i iskoristio je ukupno treću meč loptu u ovom meču (kod vodstva 5-4 u četvrtom setu je imao dvije meč lopte) i došao do pobjede nakon ukupno četiri sata i 28 minuta igre.

Konačna statistika govori da je Čilić u meču imao puno veći broj winnera (93-38), ali je također imao i puno više neforsiranih pogrešaka (58-31), što se na kraju pokazalo presudnim.