Sjajna igra
118

Čilić nakon velike drame u polufinalu Wimbledona

(Foto: EPA)
Hrvatski teniser Marin Čilić slavio je s 3:2 protiv Gillesa Müllera u četvrtfinalu Wimbledona te se po prvi put u svojoj karijeri plasirao u polufinale turnira u All Englandu.

Hrvat je nakon velike drame slavio s 3:6, 7:6(6), 7:5, 5:7, 6:1.

Čilić je ostvario rezultat karijere, a ima veliku priliku izboriti finale Wimbledona, nakon što je Sam Querrey šokirao prvog igrača svijeta Andyja Murrayja i izborio polufinale. Hrvatski teniser je do sada igrao četiri puta s Querreyjem i svaki je put slavio.

Čilić je katastrofalno odradio prvi set u kojem ga je Müller dva puta breaknuo, a drugi set je osvojio nakon bolje igre u tie-breaku.

Marinova igra postajala je sve bolja i bolja, što je rezultiralo čistim servis gemovima i osvajanjem trećeg seta.

U četvrtom setu gotovo identična situacija, ali su Čilić i Müller zamijenili uloge.

Ipak, Čilić je peti set odigrao maestralno i s čistih 6:1 izborio pobjedu i prvo polufinale Wimbledona.