ATP finals
2

Čilić nakon preokreta poražen od Socka na završnom turniru u Londonu

Američki teniser Jack Sock savladao je Hrvata Marina Čilića u drugom meču grupe "Boris Becker" rezultatom 2:1 u setovima (5:7, 2:6, 6:7) na završnom turniru u Londonu.

Sock je već u prvom gemu na meču napravio break, ali je Čilić odmah vratio break, da bi oba igrača nakon toga zaigrala puno bolje na svoj servis, a pobjednik prvog seta odlučen je u 12. gemu kada Čilić pravi drugi break i rezultato 7:5 dolazi do vodstva od 1:0 u setovima.

Slično kao u prvom setu, Amerikanac je i u drugom setu odmah napravio break, samo ovaj put Čilić nije uspio vratiti prednost Socka, pa je u petom gemu napravio i drugi break koji mu je na kraju rezultatom 6:2 donio poravnanje u setovima.

U ključnom trećem setu pobjednik se čekao tek nakon tie-breaka, a tu je Sock bio bolji te je ostvario prvu pobjedu na ATP finalsu u Londonu. Marin Čilić nakon dva odigrana meča ima dva poraza, dok je Socku ovo prva pobjeda. U drugom meču ove grupe večeras od 21:00 sat sastaju se Federer i Zverev.