Tenis
17

Challenger Izmir: Bašić ušao u drugo kolo, moguć duel protiv Brkića

Mirza Bašić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Mirza Bašić je u prvom kolu ATP Challengera u turskom Izmiru sa 2:1 savladao Nikolu Milojevića nakon dva sata i 28 minuta igre.

Prvi set je pripao srbijanskom teniseru nakon 48 minuta igre, a riješio ga je u svoju korist rezultatom 7:5.

Bašić je potom u drugom setu zaigrao mnogo bolje i nakon samo 43 minute igre ga riješio u svoju korist sa 6:4 te odveo meč u odlučujući treći set.

U trećem setu Milojević je imao priliku osvojiti meč kada je pri rezultatu 5:4 servirao za meč, no Bašić je uspio napraviti break i ostati u meču. Potom je bio siguran na svoj servis i pritisak je bio na 223. teniseru svijeta. Milojević je popustio pod pritiskom i Bašić je stigao do pobjede slavivši u trećem setu 7:5.

U drugom kolu Bašić će igrati protiv pobjednika meča Tomislav Brkić - Kevin Griekspoor koji je u toku.