Rutinska pobjeda
9

Čehinja Vondroušova ostvarila uspjeh karijere, razbila Svitolinu i ušla u finale Wimbledona

E. B.
Marketa Vondroušova (Foto: EPA-EFE)
Češka teniserka Marketa Vondroušova ostvarila je uspjeh karijere. U polufinalu je razbila Elinu Svitolinu i plasirala se u svoje prvo finale Wimbledona.

Dvadesetčetverogodišnjoj Čehinji, 42. teniserki svijeta, je za pobjedu nad Svitolinom trebalo samo sat i 16 minuta igre.

Prvi set je trajao samo pola sata, a u njemu je Vondroušova napravila tri breaka naspram jednog Svitoline i prvu dionicu igre riješila u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu je bila još ubjedljivija, te je nakon samo desetak minuta igre zahvaljujući dva breaka povela sa 4:0 i onda rutinski završila posao također rezultatom 6:3.

Vondroušova će u subotnjem finalu igrati protiv bolje iz duela šeste i druge teniserke svijeta, Ons Jabeur i Arine Sabalenke.