0

Bryani Amerikancima omogućili nadu

Braća Bryan
Braća Bryan
Premda nisu krenuli dobro, Bob i Mike Bryan na kraju su slomili otpor španskog para Marcel Granollers / Fernando Verdasco i uspjeli smanjiti vodstvo gostiju u četvrtfinalnom dvoboju Svjetske grupe Davis Cupa u Austinu na 2-1.

Mardy Fish i Andy Roddick, koji su izgubili dvoboje prvog dana od Feliciana Lopeza i Davida Ferrera, time su dobili priliku popraviti štetu Amerikancima, najtrofejnijoj naciji u takmičenju s 32 naslova.

Nakon što su Granollers i Verdasco slavili u prvom setu 7-6(3), prvo i drugorangirani najbolji teniser svijeta u parovima zaigrali su kako znaju i nanizali tri seta 6-4, 6-4, 6-4.

Bryani su na omjeru 19-2 kad su njihovi nastupi u Davis Cupu u pitanju. Jedan od poraza nanijeli su im Ivan Ljubičić i Mario Ančić 2005. godine. Prvu pobjedu Špancima na američkom tlu mogućnost će imati donijeti prvi španski reket David Ferrer, koji će igrati prvi meč nedjeljnog programa protiv Mardyja Fisha.

Pobjednika ovog meča u polufinalu već čekaju Francuzi.