Francuz bolji 2:0
2

Brkić bez plasmana u 2. kolo kvalifikacija Australian Opena, poražen od Hemeryja

Tomislav Brkić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
U 1. kolu kvalifikacija Australian Opena bh. teniser Tomislav Brkić (241. ATP) odmjerio je snage s Francuzom Calvinom Hemeryjem (158. ATP) te poražen rezultatom 0:2 u setovima, bilo je 4:6, 5:7.

Brkić je uz dosta problema dobio prvi gem nakon što je spasio dvije break lopte, potom je uspješno servirao Hemery, a onda i napravio break u trećem gemu za prednost 2:1. Taj izgubljeni servis skupo je koštao Brkića, jer je Hemery sačuvao prednost te dobio prvi set 6:4.

U drugom setu su teniseri držali svoj servis, a Hemery je propustio iskoristiti break loptu u trećem gemu. Ipak, priliku je iskoristio u devetom gemu kada je oduzeo servis Brkiću. Naš teniser je u narednom gemu vratio break za izjednačenje 5:5. Ipak, Francuz dolazi do novog breaka, a onda servisom završava drugi set 7:5 i osigurava plasman u 2. kolo kvalifikacija Australian Opena.