Tenis
53

Bh. teniser Nerman Fatić se plasirao u polufinale turnira u Šapcu

Nerman Fatić je danas na ITF Futures turniru u Šapcu vrijednom 10.000 dolara ostvario novu pobjedu.

U iscrpljujućem meču, koga je prekidala i kiša, pobijedio je Mađara Gabora Borsosa koji se nalazi na 958. mjestu na ATP listi.

Fatić je pobijedio rezultatom 2:1 (7:5; 0:6: 6:3) i tako se plasirao u polufinale ovog turnira. Nakon prvog seta koji je dobio Fatić, Mađar je napravio nevjerovatnu seriju od 8 gemova te je dobio drugi set i poveo u trećem setu sa 2:0. No, ni to mu nije bilo dovoljno protiv danas odličnog Fatića.

Borsos je inače drugi igrač mađarske reprezentacije koja je naš naredni protivnik u Davis Cupu. U polufinalu turnira u Šapcu, Fatić će igrati protiv boljeg iz meča Kekez i Stanek.