Nakon preokreta
8

Bertens u finalu Cincinnatija pobijedila Halep i osvojila prvi Masters u karijeri

Kiki Bertens (Foto: EPA-EFE)
Kiki Bertens, 17. teniserka svijeta, osvojila je prvi Masters u karijeri trijumfom u Cincinnatiju.

Bertens je u finalu nakon preokreta savladala Simonu Halep rezultatom 2:1 u setovima.

Rumunska teniserka je sjajno ušla u meč i nakon samo 32 minute je prvi set riješila u svoju korist rezultatom 6:2.

Holanđanka je mnogo bolje ušla u drugi set, te je brzo povela sa 4:1. Ipak, nije uspjela sačuvati tu prednost, te je Simona uspjela odvesti drugi set u tie-break. U 13. gemu drugog seta uspješnija je bila Bertens, te je rezultatom 7:6(6) odvela meč u odlučujući treći set.

U trećem setu 26-godišnjakinja je pomela najbolju teniserku svijeta, te je treći set, a samim tim i meč, riješila u svoju korist rezultatom 6:2.

Bertens je na ovaj način iz drugog pokušaja osvojila prvi Masters u karijeri. Prije Cincinnatija igrala je ove godine finale u Madridu gdje je izgubila od Petre Kvitove rezultatom 2:1 u setovima.