Četvrti naslov
5

Bernard Tomić osvojio Chengdu, Fabio Fognini ispustio četiri meč lopte

Bernard Tomić (Foto: AFP)
Australijski teniser Bernard Tomić osvojio je titulu na ATP turniru u chengduu nakon što je u finalu nadigrao 13. tenisera sveta Fabija Fogninija u tri seta 6:1, 3:6, 7:6.

Tomić je do trofeja stigao nakon dva sata i 18 minuta igre, a prvi dio igre veoma je lako riješio u svoju korist.

Australac je na startu prvog seta poveo s 3:0, a zatim mirno stigao do vodstva u setovima.

Neizvjesniji je bio drugi set u kojem je Fognini prvi stigao do breaka za 3:1, a kasnije je Italijan još jednom oduzeo servis protivniku za 5:3 te onda i izjednači.

Italiju je pripao i start odlučujućeg seta budući da je odmah napravio break, ali je dopustio i da 123. teniser svijeta odgovori pa je nastvljena ujednačena borba sve do tie-breaka.

Fognini je propustio veliku šansu pri vodstvu 6:3 u tie-breaku, kada nije iskoristio četiri meč lopte, a Tomić je to znao da kazni i tako stigao do četvrte ATP titule u karijeri.