WTA Finals
1

Benčič i Barty u polufinalu završnog turnira teniserki

FENA
Švicarska teniserka Belinda Benčič plasirala se u polufinale završnog WTA turnira u kineskom gradu Shenzhenu, nakon što joj je posljednji meč crvene grupe predala Nizozemka Kiki Bertens.

U direktnom dvoboju za plasman u polufinale Benčič je dobila prvi set rezultatom 7-5. Švicarka je povela 1-0 u drugom setu, a onda je zbog viroze Bertens odlučila predati meč.

U prvom susretu 3. kola te grupe ranije danas Australka Ashleigh Barty bila je bolja od Čehinje Petre Kvitove 6-4 i 6-2 po setovima pa su nastup u polufinale izborile Barty i Benčič s omjerom pobjeda i poraza 2-1.

U ljubičastoj grupi Ukrajinka Elina Svitolina s dvije pobjede u prva dva nastupa već je osigurala prolaz u polufinale, dok će posljednja polufinalistkinja biti pobjednica dvoboja Rumunke Simone Halep i Čehinje Karoline Pliškove koji je na rasporedu sutra.