Osmina finala
27

Bautista Agut nakon maratona izbacio Čilića s Australian Opena

Španki teniser Roberto Bautista Agut (24. ATP) plasirao se u četvrtfinale Australian Opena nakon što je u četvrtoj rundi poslije dramatičnog meča savladao Hrvata Marina Čilića (7. ATP).

Bautista-Agut je nadigrao Čilića rezultatom 6:7, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4, u meču koji je u Melbournu trajao tačno četiri sata.

Ujedno je Španac pobjedom ostvario plasman u svoje prvo Grand Slam četvrtfinale, gdje će igrati protiv boljeg iz duela između Stefanos Tsitsipasa i Rogera Federera.

U prvom setu igran je tie-break u kojem je od početka dominirao Čilić i poveo sa 1:0, ali Agut je napravio preokret pošto je u naredna dva seta diktirao tempo.

Tri puta je Hrvatu oduzeo servis i došao nadomak pobjede, a onda je Čilić ipak dobio četvrti set i poravnao na 2:2.

U odlučujućem petom setu Bautista-Agut je prvo spasio jednu break loptu u drugom gemu, da bi u devetom napravio break, poveo sa 5:4 te potom bez problema došao do pobjede na svoj servis.