2:0 u setovima
189

Bašić savladao Junga i plasirao se u finale Challengera u Guadalajari

Mirza Bašić (Foto: EPA)
Bh. teniser Mirza Bašić pobijedio je Tajvanca Jasona Junga u polufinalu ATP Challengera u Guadalajari u Meksiku te se plasirao u finale.

Bašić je kao 214. teniser svijeta savladao Jasona Junga, Tajvanca koji se nalazi na 170. mjestu ATP liste rezultatom 2:0 u setovima.

Na otvaranju prvog seta je Mirza napravio break i poveo 1:0, a potom je u četvrtom izgubio servis. Ipak u petom pravi novi break za 3:2, a u devetom je također oduzeo servis protivniku za 6:3 i vodstvo u setovima.

Ključni trenutak drugog seta dogodio se u šestom gemu kada je Bašić breakom stekao prednost 4:2, a potom je sigurno servirao do kraja i dobio drugi set 6:3. a time i prošao u finale. Meč je trajao sat i 17 minuta.

Mirza u finalu čeka boljeg iz duela Jerzy Janowicz (183. ATP) - Denis Shapovalov (194. ATP).