ATP 250
8

Bašić savladao Brkića i plasirao se u glavni žrijeb turnira u Sofiji

Bašić i Brkić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Mirza Bašić se pobjedom u bosanskohercegovačkom duelu nad Tomislavom Brkićem rezultatom 2:0 u setovima plasirao u glavni žrijeb ATP 250 turnira u Sofiji.

Bašić, drugi nositelj u kvalifikacijama i 134. teniser svijeta, je savladao svog sunarodnjaka, 238. tenisera na ATP listi, nakon sat i 23 minute igre.

U prvom setu oba tenisera su čuvala svoje servise sve do 12. gema, kada je Bašić iskoristio prvu set-loptu i breakom osvojio prvi set rezultatom 7:5.

I drugi set je ličio na prvi, Bašić i Brkić su bili izuzetno sigurni na svoje servise, a ključni gem ovog puta je bio deseti gdje je Bašić napravio break i stigao do pobjede rezultatom 7:5, 6:4.

Mogući Mirzini protivnici u prvom kolu turnira su Donski, Troicki, Stahovski i Albot.

Ovo je bio drugi međusobni meč naših tenisera, a Bašić je dobio i prvi 2015. godine rezultatom 2:0.

Podsjetimo, u prvom kolu kvalifikacija Bašić je savladao Lazova 2:1, a istim rezultatom Brkić je nadigrao Morainga.