Sigurna pobjeda
34

Bašić savladao Bassoa u 1. kolu Challengera u talijanskoj Bresciji

Bh. teniser Mirza Bašić savladao je Talijana Andrea Bassoa rezultatom 2:0 (7:6, 6:4) u setovima u meču 1. kola Challengera u talijanskoj Bresciji.

U prvom setu oba igrača igrala su odlično na svoj servis, a prvu priliku za break imao je Bosso pri vodstvu od 5:4, ali se Bašić odbranio i na kraju ubjedljivom igrom u tie-breaku poveo rezultatom 1:0 u setovima.

U drugom setu Bašić i Bosso opet su dobro kontrolisali svoj servis, a bh. teniser u šestom gemu pri vodstvu od 3:2 imao je dvije prilike da napravi break, ali se Talijan odbranio, pa je pobjednik odlučen u desetom gemu kada Bašić ipak pravi break i stiže do pobjede rezultatom 2:0 u setovmia.

Bašića u 2. kolu očekuje duel protiv Jurgena Zoppa, 164. igrača svijeta iz Estonije, a ovo će biti prvi duel ove dvojice tenisera.