ATP 1000
4

Bašić poražen u finalnom susretu kvalifikacija za Masters u Monte Carlu

Mirza Bašić (Foto: EPA-EFE)
Grčki teniser Stefanos Tsitsipas (ATP: 69.) savladao je bh. tenisera Mirzu Bašića rezultatom 2:0 u setovima u susretu finala kvalifikacija za ATP turnir Masters serije 1000 u Monte Carlu.

Grk je prvi set dobio nakon samo 23 minute, a ključni je bio četvrti gem kada Tsitsipas pri vodstvu od 2:1 u gemovima pravi prvi break na meču i dolazi do prednosti od 3:1, onda u šestom gemu pravi drugi break i rezultatom 6:1 osvaja prvi set.

Na početku drugog seta, Tsitsipas je odmah napravio treći break, ali se Bašić brzo vratio, da bi u trećem gemu grčki teniser napravio novi break čime je stigao u prednost od 3:1, a do kraja meča sigurnom igrom na svoj servis došao je do zaslužene pobjede.

Podsjećamo, Bašić je jučer pobijedio Francuza Amauryja Delmasa 2:0 u setovima (6:4;6:0), ali danas se, nažalost, oprostio od turnira u Monte Carlu.