2:0 u setovima
3

Bašić poražen u četvrtfinalu Challengera u Taškentu od 178. igrača svijeta

Mirza Bašić (Foto: E. M./Klix.ba)
Bh. teniser Mirza Bašić poražen je u meču četvrtfinala Challengera u Taškentu u Uzbekistanu od Poljaka Kamila Majchrzaka (178. ATP) rezultatom 2:0 u setovima (6:1, 6:4).

Majchrzak je puno bolje otvorio meč pa već u drugom gemu prvog seta pravi break, stiže u vodstvo od 2:0, da bi drugi break napravio već u četvrtom gemu kada stiže do prednosti od 4:0.

Nakon toga, Poljak je još jednom osvojio gem na svoj servis, dopustio je Bašiću da osvoji samo jedan gem i na kraju je prvi set osvojio rezultatom 6:1.

Majchrzaka je i drugi set počeo napravljenim berakom, ali je ovaj put Bašić spremno odgovorio u četvrtom gemu kada je vratio stvari na početak. Ipak, nakon četiri gema u kojim su oba tenisera sigurno igrala na svoj servis, Poljak u devetom gemu pravi novi break, dolazi u vodstvo od 5:4 i na kraju stiže do pobjede.

Meč je na kraju trajao samo 55 minuta. Poljak će u polufinalu igrati protiv Tobiasa Kamkea koji je 259. igrač svijeta.