3

Bašić poražen od Thiema u 1. kolu US Opena

Piše: D. B.
Bh. teniser Mirza Bašić završio je svoj nastup na US Openu u prvom kolu.

Mirza Bašić (81. ATP) je imao teškog protivnika na startu US Opena, a to je bio Austrijanac Dominic Thiem (9. ATP) koji je našeg tenisera savladao 3:0 u setovima nakon sat i 31 minutu igre.

Bašić je izgubio servis na samom otvaranju meča, a zahvaljujući drugom breaku u devetom gemu Thiem je riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu je Austrijanac također napravio dva breaka, u drugom i šestom gemu, pa je drugi set dobio 6:1.

Break u petom gemu bio je dovoljan Thiemu da u konačnici dobije treći set 6:4 i tako upiše pobjedu u ovom meču.

Austrijanca u 2. kolu US Opena čeka Amerikanac Steve Johnson (31. ATP).

Podsjetimo, sinoć je svoj nastup na US Openu također u 1. kolu završio naš najbolji teniser Damir Džumhur (27. ATP), kojeg je pobijedio Srbijanac Dušan Lajović (62. ATP) 3:1 u setovima (3:6, 6:1, 6:3, 6:4).