Sigurnih 2:0
11

Bašić pobjedom protiv Petrovića započeo Challenger u Almatyju

Mirza Bašić (Foto: E. M./Klix.ba)
Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u 2. kolo ATP Challengera u kazahstanskom Almatyju nakon pobjede nad srbijanskim teniserom Danilom Petrovićem rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Bašiću je za pobjedu trebalo nešto manje od sat vremena, odnosno oba seta riješio je u svoju korist nakon 29 minuta igre.

Nakon prva dva gema, u kojim su oba tenisera bila sigurna na svoj servis, Bašić u trećem gemu pravi prvi break, stiže u vodstvo od 3:1, a pitanje pobjednika prvog seta odlučeno je u devetom gemu kada pri vodstvu od 5:3 bh. teniser pravi novi break i rezultatom 6:3 u gemovima stiže do vodstva u setovima.

Petrović je bolje otvorio drugi set, na početku je odmah napravio break i stigao je u vodstvo od 2:0, ali se Bašić ekspresno vratio, u četvrtom i osmom gemu napravio je dva breaka i identičnim rezultatom 6:3 stiže do pobjede.

U 2. kolu Bašić će igrati protiv boljeg iz duela Oliveira - Statham.