32

Australian Open: Nadal savladao Monfilsa za četvrtfinale protiv Raonića

(Foto: EPA)
Španski teniser Rafael Nadal (9. ATP) pobijedio je Francuza Gaela Monfilsa (6. ATP) te se plasirao u četvrtfinale Australian Opena, gdje će igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića (3. ATP).

Nadal je meč počeo dobijenim servisom nakon što mu je dosta problema napravio Monfils, ali je potom napravio break za 2:0. Prednost je čuvao i prvi set dobio 6:3.

Na otvaranju drugog seta Španac pravi break, a u šestom gemu je Monfils uzvratio za 3:3. No, to je samo naljutilo Nadala koji dobija tri gema zaredom (dva breaka) i rješava drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U trećem setu su oba tenisera čuvala svoj servis sve do devetog gema kada je Monfils oduzeo servis Nadalu, a potom servirao za 6:4 i smanjenje zaostatka za Špancem.

Nakon po dva dobijena gema u drugom setu, Monfils pravi break za vodstvo 3:2, no, nadal je uzvratio, odnosno vratio break u osmom gemu kada je izjednačio na 4:4. Francuzu je oduzeo servis i u desetom gemu za 6:4 u četvrtom setu i pobjedu u ovom meču.

Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića.