Tenis
1

Australian Open: Federer rutinski izbacio Zvereva i zakazao polufinale protiv Wawrinke

(Foto: EPA)
Švicarski teniser Roger Federer (17. ATP) je u četvrtfinalu Australian Opena pobijedio Nijemca Mischhu Zvereva (50. ATP) rezultatom 3:0 u setovima te se plasirao u polufinale, gdje ga čeka sunarodnjak Stan Wawrinka.

Federer je odlično počeo meč te je dobio četiri gema zaredom. Prvi set je riješio u svoju korist prepustivši Zverevu samo jedan gem, bilo je 6:1.

Zverev je u četvrtom gemu drugog seta napravio break za vodstvo 3:1, no, Federer je vratio break, a potom servirao za izjednačenje 3:3. Švicarac je u jedanaestom gemu oduzeo servis protivniku i poveo 6:5, a potom servisom završio posao u drugom setu.

Federer je u trećem setu nastavio odličnu igru, do breaka je stigao u petom pa potom i u sedmom gemu za 5:2, a onda je svojim servisom završio meč i plasirao se u polufinale, gdje će igrati protiv sunarodnjaka Stana Wawrinke.