Tenis
0

Australian Open: Federer nastavio s pobjedama

FENA
Najbolji teniser današnjice, Švicarac Roger Federer nastavio je s dobrim partijama na prvom ovosezonskom Grand slam turniru Australian Open u Melbourneu.

U susretu drugog kola prvi nosilac je savladao Šveđanina Jonasa Bjorkmana sa 6:2, 6:3, 6:2. U reprizi prošlogodišnjeg polufinala Wimbledona Švicarac je deklasirao specijalistu za dublove, koji u dosadašnjih pet mečeva nikada nije osvjio niti jedan set protiv prvog reketa svijeta. Federer je do pobjede došao nakon sat i 35 minuta igre.

"Dobro sam odigrao i cijeli meč sam imao potpunu kontrolu", rekao je Federer.

Federer je za manje od sat vremena osvojio prva dva seta. Tridesetpetogodišnji Šveđanin je u trećem setu parirao do rezultata 2:2, ali je Federer nakon toga osvojio četiri gema i priveo meč kraju.

U trećem kolu Švicarac će igrati sa 25. nosiocem, Rusom Mikhailom Youzhnyem.

"Na prošlogodišnjem US Openu pobijedio je Nadala, a i ja sam s njim dosad odigrao nekoliko mečeva. Znam da je dobar igrač", rekao je Federer.