Tenis
0

ATP Rim: Nadal u tri seta do Murrayja, Dimitrov izbacio Berdycha

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Najbolji teniser svijeta, Španac Rafael Nadal, drugu rundu zaredom morao je igrati tri seta za pobjedu na ATP Masters 1000 turniru u Rimu, na kojem je sedmerostruki pobjednik i branitelj naslova.

Nakon što je u srijedu u 2. kolu savladao Francuza Gillesa Simona u tri seta nakon 3 sata i 19 minuta igre, Nadal je u osmini finala pobijedio Rusa MIhaila Južnija 6-7(4), 6-2, 6-1 nakon dva sata i 44 minute igre.

U prvom setu Nadal nije iskoristio servis za prvi set, nakon čega je Južnij dobio set u tie-breaku. Imao je ruski teniser prednost ranog breaka i u drugom setu, ali je Nadal nakon toga zavladao terenom i dobio još jedan vrlo dugačak meč.

U četvrtfinalu ga čeka sedmi nositelj, Britanac Andy Murray, koji je u danu u kojem slavi 27. rođendan izbacio ljevorukog Austrijanca Jürgena Melzera 7-6(1), 6-4.

Murray vodi s 13-5 u pobjedama protiv Murrayja, kojeg je savladao u sva četiri meča odigrana na zemljanoj podlozi.

Bugarin Grigor Dimitrov, 12. nositelj turnira, eliminirao je šestog nositelja, Čeha Tomaša Berdycha pobijedivši ga sa 6-7(3), 6-2, 6-2. Dimitrov će u četvrtfinalu igrati protiv 36-godišnjeg Nijemca Tommyja Haasa, koji je ranije eliminirao pobjednika Australian Opena i trećeg nositelja, švicarca Stanislasa Wawrinku 5-7, 6-2, 6-3.

ATP Rim, osmina finala:

Nadal (1) – Južnij (14) 6-7(4), 6-2, 6-1 Murray (7) – Melzer 7-6(1), 6-4 Haas (15) – Wawrinka (3) 5-7, 6-2, 6-3 Dimitrov (12) – Berdych (6) 6-7(3), 6-2, 6-2 Raonic (8) – Tsonga (11) 7-6(5), 6-4 Chardy – Dodig 6-3, 6-2

WTA Rim, osmina finala:

Zhang – McHale 6-2, 4-6, 6-2 Ivanović (11) – Šarapova (8) 6-1, 6-4

Janković (6) – Pennetta (12) 6-2, 6-4 Radwanska (3) – Schiavone 6-4, 6-1 Errani (10) – Cetkovska 6-4, 7-6(3) Li (2) – Stosur 6-3, 6-1