Tenis
0

ATP Pariz: Lagana pobjeda Nadala nad Gasquetom

Španski teniser Rafael Nadal je za samo jedan sat i sedam minuta pobijedio Richarda Gasqueta 6-4, 6-1, u četvrtfinalu ATP turnira u Parizu.

Gasquet je ostao posljednja domaća nada na ovom dvoranskom turniru iz Masters serije 1000, no protiv prvog igrača svijeta Gasquet nije imao nikakve šanse. Ovom je pobjedom Nadal došao do čak 12-0 u karijeri protiv francuskog tenisera.

Na startu meča se Gasquet još i držao. Čak je i jednom oduzeo servis Špancu, no nije došao u priliku vratiti drugi break minusa, dok je u drugom setu uglavnom statirao. U drugom je setu Nadal izgubio samo tri poena na svoj servis, dok je Gasquet osvojio samo dva od jedanaest nakon drugog servisa.

Suparnik Nadalu u polufinalu bit će pobjednik posljednjeg četvrtfinalnog meča. Sastaju se David Ferrer i Tomaš Berdych.

ATP Pariz, četvrtfinale:

Nadal (1) - Gasquet (9) 6-4, 6-1 Federer (5) - Del Potro (4) 6-3, 4-6, 6-3 Đoković (2) - Wawrinka (7) 6-1, 6-4