Tenis
16

ATP Monte Carlo: Nakon pobjede nad Đokovićem, Vesely glatko poražen od Monfilsa, Goffin ispao

Jiri Vesely (Foto: EPA)
Češki teniser Jiri Vesely, samo dan poslije senzacionalne pobjede nad najboljim teniserom svijeta Novaka Đokovića, pretpio je težak poraz od Francuza Geala Monfilsa u osmini finala ATP Turnira u Monte Carlu.

Monfils je slavio sa 2:0 u setovima (6:1, 6:2), a za to mu je trebalo sat vremena i osam minuta igre. Meč je počeo brejkom češkog tenisera Veselyja i činilo se da će nastaviti sa iznenađenjima te srušiti i Monfilsa nakon pobjede nad Đokovićem. Međutim, to je bio jedini osvojeni gem u prvom setu za Čeha, dok je u drugom setu osvojio još samo dva gema.

O koncu je visio drugi teniser svijeta Andy Murray iz Velike Britanije koji je tek nakon velikog preokreta srušio 22. tenisera svijeta Benoita Pairea iz Francuske. Murray je slavio sa 2:1 (2:6, 7:5, 7:5) u setovima nakon više od dva i po sata igre.

Prvi set je pripao Paireu koji je sjajno otvorio i drugi set u kojem je imao prednost 3:0. Međutim. Murray se vratio i odveo meč u treći set. Ponovo je Britanac imao ogromne probleme, pogotovo nakon što je izgubio serbis pri rezultatu 4:4 što je značilo da je Paire servirao za pobjedu. Ipak, Murray se još jednom vraća i sa dva brejka dolazi do konačne pobjede.

Iznenađenje je priredio 67. teniser svijeta Marcel Granollers-Pujol iz Španije koji je za nešto manje od dva sata igre sa 2:0 (7:6 /1/, 6:4) u setovima porazio 12. tenisera svijeta Davida Goffina iz Belgije.

Rezultati osmine finala ATP turnira u Monte Carlu:

Miloš Raonić - Damir Džumhur 2:1 (6:3, 4:6, 7:6 /5/) Andy Murray - Benoit Paire 2:1 (2:6, 7:5, 7:5)

Stan Wawrinka - Gilles Simon 2:0 (6:1, 6:2) Rafael Nadal - Dominic Thiem 2:0 (7:5, 6:3) Geal Monfils - Jiri Vesely 2:0 (6:1, 6:2) Roger Federer - Roberto Bautista 2:0 (6:2, 6:4) Marcel Granollers-Pujol - David Goffin 2:0 (7:6 /1/, 6:4) Jo-Wilfried Tsonga - Lcas Pouille 2:0 (6:4, 6:4)