Tenis
133

ATP Monte Carlo: Džumhur u trećem kolu protiv Raonića

Piše: D. B.
Bh. teniser Damir Džumhur će u 3. kolu ATP turnira u Monte Carlu igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića, 12. igrača svijeta.

Džumhur je danas savladao sedmog tenisera svijeta Tomaša Berdycha rezultatom 2:1 u setovima (6:4. 6:7/1:7/, 6:3) te je čekao svog protivnika u 3. kolu, odnosno u osmini finala Mastersa u Monte Carlu. To je kanadski teniser Miloš Raonić, koji je danas savladao Pabla Cuevasa.

Raonić je dobio prvi set, bilo je 7:5 u gemovima, a drugi je pripao Cuevasu rezultatom 6:2. U trećem odlučujućem setu se igrao tie break, a na kraju je uspješniji bio Raonić.

Ovo će biti drugi susret Džumhura i Raonića nakon osmine finala ATP turnira u Miamiju, u kojem je pobijedio Raonić.

Pobjednik meča Džumhur - Raonić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Benoit Paire - Andy Murray. Paire je 22. igrač svijeta, dok je Murray drugi na ATP listi.